LYKKEGAARD SPORTSRIDEKLUB - RANGLISTER

Ranglisten afskaffes

29.9.2017
Da der gennem et par år har været meget lille interesse om at indberette resultater til ranglisten har vi besluttet at afskaffe den.
DOG skal de indberettede resultater fra sidste mesterskab belønnes.
På dressursiden er Emma Amile Wraa på Fürst Fahrenheit den mest vindende og på springsiden Stevald Bøje Nielsen på Xena
De to ryttere vil få deres pokaler tilsendt og vi håber på et par returbilleder som en fin afslutning på ranglistens tid. Pokalerne skulle have været overrakt til mesterskabet på Fredericia Rideklub, men også her var tilmeldingen for lille, så mesterskabet blev også aflyst denne gang

Ranglisten

RANGLISTE

Lykkegaard Sportsrideklub har indført "mest vindende ekvipage", så hvis du har været til stævne så indberet dit resultat til Birgit Damm
senest tirsdag efter stævnet, så er du med. Alle kan være med, både klubstævner, distriktsstævner m.m. giver point.

Vinderen får overrakt pokalen ved mesterskabet.

Optjening af ranglistepoint går fra klubmesterskab til klubmesterskab. Der er rangliste i både spring og dressur, så husk at meddele i hvilken kategori du har fået en/flere placeringer

1. pl. giver 6 point, 2. pl. 5 point, 3. pl. 4 point, 4. pl. 3 point, 5. plads. 2 point og 6. pl. samt 0-runde i u-klasse giver 1 point.

Send en SMS til Birgit på tlf. 2142 4628, eller mail ellers tæller de ikke med
Rangliste med start 20.12.2014 og løber indtil næste klubmesterskab

Dressur
Anne-Cathrine Mygind på Trøstruplunds Shila 47 point
Anne-Cathrine Mygind på Annemone 9 point
Caroline Vang Klemmensen på Sack 13 point
Gabriella Sonnichsen på Nyskovens Hyacinth 21 point
Katrhine Malec Melby på Svanemosegaards Armani 14 point
Nynne Skjærbæk Weng og Dior 14 point
Emma-Amalie Wraa på Fürst Fahrenheit 60 point

Spring
Caroline Vang Klemmensen på Madame Makri 45 point
Gabriella Sonnichsen på Minelli 15 point
Stevald Bøje Nielsen på Xena 81 point
Stevald Bøje Nielsen på Matilde 61 point
Stephanie Bøje Jensen på Camilla 79 point
Stephanie Bøje Jensen på Felixgård´s Chanta 10 point
Stephanie Bøje Jensen på Gotaro 61 point
Stephanie Bøje Jensen på Mathilde 12 point
Melanie Bøje Jensen på Gotaro 32 point
Melanie Bøje Jensen på Matilde 35 point
Melanie Bøje Jensen på Xena 11 point
Malene Vitting Lassen på Ditte 11 point


Ranglistevindere 2014
I dressur Anne-Cathrine Mygind på Trøstruplun´d`s Shila
I spring Laura Broson Jensen på Sevenhills Tyrone Tigers

Rangliste med start 24.11.2013 og løber indtil næste klubmesterskab
Dressur
Gabriella Sonnichsen på Nyskovens Hyacinth 21 point
Anne-Cathrine Mygind på Trøstruplund´s Shila 42 point

Spring
Laura B.Jensen på Sevenhills Tyrone Tigers 6 point
Caroline Vang Klemmensen på Madame Makri 9 point

Vinder 24.11.2012-23.11.2013
Spring Michelle Iserhorst på Eragon
Dressur Gabriella Sonnichsen på Nyskovnes Hyacinth
Rangliste med start 24.11.2012 og løber indtil næste klubmesterskab
Anne Vindeløv på Kalypso Skovgaard 11 point
Anne Vindeløv på Aagaardens Elina 14 point
Anne Vindeløv på Forever Mak 8 point
Gabriella Sonnichsen på Nyskovens Hyacinth 5 point
Kaisa Aino Andersen på Carvinia 19 point
Kaisa Aino Andersen på Liselotta 23 point
Kaisa Aino Andersen og Louis Walsh 22 point
Michelle Iserhorst på Eragon 42 point
Michelle Iserhorst på Kebior Kebir van´t Heukske 40 point

Rangliste dressur
Gabriella Sonnichsen på Nyskovens Hyacinth 38 point
Michelle Iserhorst på Eragon 6 point

Dette års vinder blev Anne Vindeløv på Forever Mak

Rangliste spring
Anne Vindeløv på Kalypso Skovgaard 39 point
Anne Vindeløv på Forever Mak 55 point
Anne Vindeløv på Hidalgo 9 point
Anne Vindeløv på Aagaardens Elina 19 point
Christina Bøgelund på Bøgelunds Coconella 5 point
Marie Schou på ET 5 point
Kaisa Aiono Andersen på Carvivia 6 point
Kaisa Aino Andersen på Obelix 12 point
Kaisa Aino Andersen på Louis Walsh 6 point
Kaisa Aiono Andersen på Technical Mojo 8 point
Michelle Iserhorst på Mill House Girl 26 point
Michelle Iserhorst på Eragon 21 point
Rangliste dressur


Aktuel rangliste med start 1-9-2010 til og med næste klubmesterskab 2011
Anne Vindeløv på Eskador Star 18 point
Anne Vindeløv på Kalypso Skovgaard 73 point
Anne Vindeløv på Hidalgo 32 point
Anne Vindeløv på Safir 13 point
Anne Vindeløv på Ice Road 1 point
Anne Vindeløv på Loanda 5 point
Anne Vindeløv på Forever Mak 5 point
Christina Bøgelund på Saigon 7 point
Christina Bøgelund på Bøgelunds Coconella 3 point
Cæcilie Tygesen på Remy 21 point
Kaisa Aino Andersen på Dooneens Little Casper 32 point
Kaisa Aino Andersen på Obelix 77 point
Kaisa Aino Andersen på Technical Mojo 5 point
Malene Jørgensen på Migthy Alfred 6 point
Michela Frimodt Pedersen på Cocord 8 point
Michelle Iserhorst på Sandgravgaards Ricko 125 point
Michelle Iserhorst på Mill House Girl 6 point
Natascha Bill på Smilla 5 point
Tia-Maria Kjærsfeldt på Forever Mak 20 point
Tia-Maria Kjærsfeldt på Cancan 11 point
Tia-Maria Kjærsfeldt på Comtessa 7 point